Prezentacje klas

TURNIEJ śWIąTECZNY W GIMNAZJUM NR 2

18 grudnia już po raz trzeci w Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim został zorganizowany Turniej świąteczny.

Konkurs sprawdzał na ile uczniowie klas trzecich znają zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe w Wielkiej Brytanii. Z tego też powodu przebiegał w języku angielskim.

Gimnazjaliści w ciągu dwóch godzin śpiewali kolędy, brali udział w grach ruchowych, rozwiązywali krzyżówki i inne łamigłówki, bawiąc się przy tym świetnie i walcząc o zwycięstwo. W turnieju udział wzięły cztery reprezentacje klas trzecich, które wymyœlając nazwę zespołu, wpisały się w świąteczny nastrój: klasa IIIa - Santa's Children, IIIb - Czarula's Reindeer, IIIc - Christmas Dudes i IIId Budrys's Angels.

Zwyciężyła drużyna z klasy IIIa - Dzieci świętego Mikołaja - można powiedzieć, że ta nazwa przyniosła im szczęście. Biorącym udział w konkursie drużynom po raz pierwszy kibicowali koledzy z klasy.

Tym razem impreza odbyła się na hali sportowej przy ulicy Polnej w Lidzbarku Warmińskim. Turniej świšteczny wpisał się już na stałe do kalendarza imprez szkolnych w naszym gimnazjum. Obecne klasy drugie już czekają na kolejnš jego edycję.

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Nad całością tego przedsięwzięcia czuwała Monika Jagiełło-Jankowska (nauczyciel języka angielskiego - organizator turnieju).

Anna Rutkowska