rezentacje klas

KOŁA NAUKOWE w gimnazjum nr 2

Akademia Uczniowska objęła 313 gimnazjów w pięciu województwach: dolnośląskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i śląskim.

Akademia uczniowska to finansowany ze środków unijnych program rozwijający kreatywność, samodzielność, przedsiębiorczość i umiejętność uczenia się oraz krytyczne myślenie.

Uczniowie naszego gimnazjum od wrzeœnia 2010 r. rozpoczęli realizację tego programu. W ramach kół naukowych uczniowie klas pierwszych uczęszczają na dodatkowe zajęcia z przedmiotów przyrodniczych: matematyka, chemia, biologia, fizyka.

W roku 2013/2014 – w pierwszym półroczu pracują w naszej szkole 3 Szkolne Koła Naukowe (SKN). Szkolne Koło Naukowe – chemia - prowadzi p. Ewa Kubiak

W zajęciach biorą udział uczniowie klas: IIa – 12 osobowe grupy.

Uczniowie realizują następujące moduły: 1. Eksperymenty nauczyciela. 2. Planowanie eksperymentów uczniowskich. 3. Wzajemne nauczanie.

Młodzież bardzo chętnie uczęszcza na zajęcia, na nich bowiem pod kierunkiem nauczyciela projektuje doświadczenia, potem je wykonuje w klasie.

Przygotowuje nowoczesne karty pracy zgodnie z nową podstawą programową. Cieszy się efektami swojej pracy.

Szkolne Koło Naukowe – biologia - prowadzi p. Grażyna Kowalska

W zajęciach biorą udział uczniowie klasy IIa - 12 osobowe grupy.

Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela realizują projekt uczniowski;

Wpływ odżywiania na kršżenie. Młodzież prowadzi badania naukowe, opracowuje wyniki i przedstawia w postaci prezentacji.

Szkolne Koło Naukowe - matematyka - prowadzi p. Beata Dzwończak z 12 osobową grupą uczniów realizuje projekt: Jak oszczędnie gospodarować wodą?

Młodzież bardzo chętnie uczęszcza na zajęcia, podczas których pod kierunkiem nauczyciela projektuje doświadczenia, weryfikuje swoje hipotezy, opracowuje wyniki, a następnie prezentuje przed społecznością uczniowską. Poprzez praktykę uczy się w sposób przyjemny chemii, biologii i matematyki.

W drugim półroczu w szkole uczniowie klas: IIb i IIc będą uczestniczyć w 6 SKN – ach z matematyki, chemii i biologii.

W maju uczniowie tych klas pojadą do Torunia i tam w ramach warsztatów wykonają samodzielnie doświadczenia pod okiem pracowników UMK.

Ewa Kubiak, Anna Rutkowska